Почетна / Tag Archives: љубов

Tag Archives: љубов

РОНКИ ЉУБОВ – ЦЕЦЕ ВИДОВА ТРАЈЧЕСКА

  РОНКИ ЉУБОВ Љубовта остана распослана на масата врз ронките од страст. По некоја кавга и иронија како жолти мрсни дамки наѕираат врз белиот чаршав. На масата само сол и шеќер за да го засладат или одземат вкусот на изгужваниот мир и спокој. Дрвената маса……. го крепи секое сеќавање- сведок …

Повеќе »

ПАТУВАЊЕ – ИВАНА КАРОВА

Знаеш душо, гледајќи така во твоите длабоки, светли и остри очи, дознавам дека вчерашната прочитана книга и не била толку добра како што си мислев. Бидејќи додека те гледав така занесено сфатив колку би било добро сами да тргнеме на едно патување. На почеток набрзина да ги пуштиме омилените песни …

Повеќе »

,,Љубов” на Милов коja допре до сите

Имаше илјадници уметнички дела годинава на Burnin Man фестивалот во Невада но,  само една им го привлече вниманието на сите присутни. Се работи за склулптурата маж и жена свртени со грб а во нив деца свртени едно кон друго со подадени раце. ,,Значењето на скулптурата е демонстрација на конфликтот маж …

Повеќе »

ПРОМОЦИЈА НА ЉУБОВНИОТ РОМАН „ТЕ ЉУБАМ“ ОД АЛЕКСАНДАР АЛЕКСОВ

Кога една младешка љубов, несекојдневна, безгрешна и забранета нема да успее, а зад себе таа љубов ќе остави плодови, тогаш треба да се избориш и да му погледнеш на стравот право во очи. И кога за љубовта ќе изгубиш верба, тогаш таа пристигнува неканета и романтична. Но, дали може да …

Повеќе »

Зошто жените остануваат во лоша врска?

Жените најчесто се наоѓаат во врска во која се далеку од љубов и заљубеноста.Потребата , во секоја смисла и по секоја цена да се оправда однесувањето на партнерот, како и стравот од самотија , ја тераат жената на непромислени потези кој доведуваат до долгорочно незадовослтво. Многу жени во врската се …

Повеќе »

Како пушењето влијае на вашиот љубовен живот

Дали вашата нездрава навика стои на патот на вашиот љубовен живот? Ако е така, еве ви уште една причина за да се ослободите од тој порок. ВРЕМЕ ЗА СПИЕЊЕ Дури и ако сте пушач кој дневно пуши шест или седум цигари, сепак димот од цигарата ќе ви остане во косата. …

Повеќе »

Шест знаци дека имате квалитетна врска

Меѓусебно се подржувате, искрени сте, рамноправни… Ова се патоказите дека имате одлична врска. Со наша помош дознајте што уште е потребно за вашата врска да биде стабилна. ИСКРЕНОСТ Никогаш не можете да бидете сигурни дали другата страна ви ја кажува вистината , но можете да одлучите да верувате. Доколку тоа …

Повеќе »

Потези со кои ќе ги уништите романтичните моменти

Понекогаш не сме ни свесни дека некој наш случаен коментар може да делува на другите.Потрудете се да ги избегнете следниве… 1.Ви напишал срцепарателна порака,а вие сте му одговориле (случајно или намерно) OK. 2.После добар секс го критикувате дека му се зголемил стомакот. 3.Дошол до карти за премиера во кино,а вие …

Повеќе »

12 нешта кои ќе ги разберат само сестрите кои живеат одвоено

Да се има сестра е вистински благослов. Ја знаете откако знаете за себе, била тука и во добро и во лошо, сте се карале и сте се бранеле. Но, во животот доаѓаат моменти кога мора да се одвоите од блиските, сакале или не. Овие работи ќе ги разберат само сестрите …

Повеќе »

Fifty Shades of Grey (2015)

,,Педесет нијанси сиво” – Животот на Анастасија Стил се менува засекогаш кога ќе го запознае убавиот, но измачен, милијардерот Кристијан Греј. Кога Анастасија Стил, студент по литература, оди да го интервјуира богатиот Кристијан Греј, како услуга за нејзината цимерка Кејт Кавана, таа се соочува со еден убав, брилијантен и заплашувачки …

Повеќе »