Почетна / Tag Archives: слабеење

Tag Archives: слабеење

Доручек за слабеење!!!!!!!!!!

Доколку долго време се борите со масни наслаги на стомакот и половината ова е вистинскиот рецепт за вас. Состојки: 2 лажици овесни снегулки 300 мл. кефир 7 суви сливи 1 лажица ленено семе 1 лажица какао Доручекот се спрема одвечер. Зовријте 100 мл вода и со неа прелијте ги сувите …

Повеќе »

Само две состојки се потребни да ослабнете!!!

Oваа мешавина е многу едноставна за правење и потребни се само две состојки. За само една недела може да изгубите до 5 килограми . Во 250 мл вода додајте една лажичка цимет и остајте да провријат. Потоа оставете го да се олади. Пијте го секое утро на празен желудник и …

Повеќе »

Конзумирајте го овој сок 7 дена и заборавете на масните наслаги на вашиот стомак

Состојки: целер краставица 3 парчиња ананас Состојките ставете ги во блендер и добро ги измешајте. Пијте го сокот веднаш, да не стои повеќе од 15 минути. Пијте секое утро на гладен стомак и за една недела ќе забележите неверојатни резултати.

Повеќе »

Ги топи килограмите во рекорден рок, пијте го овој напиток една недела и ќе приметите резултати

1 лажичка мед 2 лажички  јаболков оцет 1 шолја свежо исцеден сок од грејпфрут Измешајте ги состојките во блендер Пијте го пред ручекот една недела, потоа направете пауза 1 недела.

Повеќе »

Мала помош да стигнете до посакуваната тежина

Состојки: суви смокви јаболков оцет Се препорачува да го правите навечер а да го консумирате наутро. Земете три смокви и направете и дупки со чачкалица на сите страни. Ставете ги во стаклен сад со 4/5 јаболков оцет . Нека отстои ноќта. Истиот оцет може да го користите седум дена. Земајте …

Повеќе »

Смути за слабеење

Потребни состојки: 2 мали лажички чија семе 1 голема лажица протеински прашок ( употребата на протеински прашок е контроверзна тема можете и без прашокот да го приготвите смутито) 1 банана 1  шолја различни бобинки 1 шолја млеко Мраз по избор Се измешајте во блендер и уживајте!!

Повеќе »

3 трикови за засекогаш да ги игубите вишокот килограми

Слабеењето е процес при кој се прават промени и повеќето од нас преземаме драстични мерки а всушност тоа е нашата најголема грешка. Доколку сакате да ослабеете држете се до овие три правила: Не се одрекувајте од брзата нездрава храна- Со одрекувањето од храната која ни е вкусна го зголемуваме гладот. …

Повеќе »

Докторите во шок: Ги измешала овие две состојки, за 3 месеци се преполовила!!

Сонот на многу луѓе а посебно на жените е килограмите да исчезнат сами без голем напр, диети и вежби. Овој сон станала реалност за една жена која го користела овј рецепт! Ги согорува мастите веднаш. Се што треба да направите е следното: Додајте лажица цимет на 250 мл зовриена вод. …

Повеќе »

7 дена јадете по една лажица на празен стомак и ќе добиете неверојатни ситуации

Лукот е идеален за јакнење на имунолошкиот систем, детоксикација на организмот а исто е ефикасен и за слабеење. Иситнете лук и отавете го на страна барем 15 минути да постои пред да го јадете. Земајте секој ден по 2- 3 чешниња лук на гладно со една лажица мед. По 7 …

Повеќе »