Почетна / Tag Archives: Роденден

Tag Archives: Роденден

Роденденска прослава со најчесто заборавените!

Живееме во време на лудост и крутост. Критериумите на вредност се изобличени и минимизирани од секој аспект на нашето секојдневие. Подарувањето насмевка , љубов и кажувањето топол збор веќе се во заборав. Истите ги имаме едниствено во бледа слика под нашето небо низ проекциите на филмското платно и некоја сказна …

Повеќе »

КАЛИОПИ ДЕНЕС НАПОЛНИ 50 ГОДИНИ – СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

Денес нашата  македонската и балканска поп дива Калиопи Букле го прославуваше својот 50-ти роденден. Инаку Калиопи  е родена на 28 декември 1966 година. Во текот на нејзиниот живот таа достигна многу високо ниво и успешна музичка кариера на македонската па и вон македонската естрада. Таа е голем македонски уметник, но …

Повеќе »

РОДЕНДЕНСКИ ПОРАКИ ОД ДЕЈВИД БЕКАМ И СИНОТ БРУКЛИН ДО ВИКТОРИЈА

Пораките упатени за Викторија Бекам од сопругот Дејвид и постариот син Бруклин по повод нејзиниот роденден: Среќен роденден на оваа преубава и страствена жена. Ти посакувам овој ден да биде убав и дозволи да те размазиме и да ти угодиме, бидејќи тоа го заслужуваш. За овие 42 години постигна многу …

Повеќе »

КЛУБ-МИСТИК ВЕ ПОКАНУВА НА 5-ОТ РОДЕНДЕН

Почитувани штипјани, студенти, пријатели и верни посетители на најдобриот ноќен клуб во Штип, дискотека-Мистик. Ве покануваме заеднички да го прославиме петтиот роденден заедно со вас, и да одбележиме пет години постоење, заедно со многу музика и забава до раните утрински часови како и секогаш. И за овој роденденски ден клуб-Мистик …

Повеќе »

Телекабел го прослави својот 19-ти роденден!

Најуспешната компанија која започна со само десетина вработени веќе 19 години постои на пазарот. Токму денес ова беше поводот за славење на Телекабел. Компанијата која веќе девет пати беше прогласена за најуспешна денес го прослави својот 19 -ти роденден. Телекабел нуди кабелска телевизија и интернет и тоа не само во …

Повеќе »

КАРМА КАФЕ ВЕ ПОКАНУВА НА ПРВИОТ РОДЕНДЕН

Почитувани штипјани, дами и господа. На 3 декември Карма Кафе ве поканува на својот ПРВ РОДЕНДЕН!!! На овој ден   ќе бидете почестени со целодневна музичка програма. Забавата ќе ја започнеме со бендот „МАЛА ПРОМАЈА“ во 16:00 часот. Потоа продолжуваме со добро познатиот АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ,  а за крај ќе приредиме незаборавна …

Повеќе »

ДАРКО ПАНЧЕВ ГО ПРОСЛАВИ СВОЈОТ 50-ТИ РОДЕНДЕН

Заедно со семејството, неговата сопруга Маја и двете ќерки екс-ју фудбалерот го прослави својот 50-ти роденден. Дарко Панчев е европски и светски првак, односно тој е петкратниот најдобар стрелец на Југославија. Добитник е на златна копачка на Европа за 1991 година и е најмладиот голгетер на сите национални првенства во …

Повеќе »

СУПЕРХИКС ВО КЛУБОТ ХАВАНА ЌЕ ГО ПРОСЛАВИ СВОЈОТ РОДЕНДЕН

На 10-ти јуни со почеток во 22 часот со Клубски Концерт “Оптими-СКА” нашата поп група „Суперхикс“ ќе го одбележи својот 21-ви роденден. За роденденската прослава е одбран Клубот Хавана, она место каде што атмосферата е најтопла, а пивото најладно. По повод роденденското славење Суперхикс доделуваат 100 гратис албуми за првите …

Повеќе »

ANGELS CAFE СО ГЛАМУРОЗЕН СТИЛ ГО ПРОСЛАВИ 5-ОТ РОДЕНДЕН

Во преубав амбиент, вчеравечер се прослави јубилејниот 5-ти роденден на најдобриот и најлуксузниот кафе бар во Штип елитниот „Angels Cafe“. Атмосферата на највисоко ниво. Како главните пилоти за овој роденден беа македонските и странски DJ-и, кои направија луда и незаборавна атмосферата во „Angels Cafe“. Локалот беше претесен за да ги …

Повеќе »

5 години Американско Катче во Штип

На 3 ти Март, во Штип го прослави својот 5ти роденден. Забавата по повод овој значаен настан ги собра на едно место најверните членови на Американското Катче, соработниците а специјален гостин беше Валери Колби, одговорна на Секторот за односи со јавност од Амбасадата на САД во Скопје. Госпоѓа Валери во …

Повеќе »