Почетна / Tag Archives: рак

Tag Archives: рак

Да и помогнеме на 28-годишната Цаци која боледува од тумор на мозокот

Ајде да се сплотиме и заедно да спасиме млад живот. 28-годишната Славица Тодоровска – Цаци боледува од агресивен рак на мозокот и за да го продолжи своето лекување во САД, потребна ѝ е наша помош. -Телефони за донации: TELEKOM: 143 107 VIP: 143 483 (со секој повик донирате 100 ден.) …

Повеќе »

ЈАДЕТЕ ЧЕСТО СУВО ГРОЗЈЕ – ЛЕК ЗА ОРГАНИЗМОТ

Содржи многу хранливи материи и минерали кои нудат олеснување при многу физички проблеми, вклучително и гастроинатестинални тегоби, артритис, камен бо бубрег, болести на срцето, анемија и слично. Го подобрува сексуалното здравје. Секојдневното консумирање на суво грозје го зголемува сексуалниот нагон. Спречува рак. Сувото грозје нуди заштита од рак на дебелото црево, бидејќи содржи полифенолни …

Повеќе »

Неверојатно откритие: Оваа билка го убива ракот за 16 часа!!!

Еден научник континуирано работи за да го открие лекот за ракот кој е една од најсмртоносните болести со надеж дека еден ден оваа болест ќе влезе во историјата. Постои една билка за која научниците тврдат дека елиминира дури 98 % од клетките на ракот. Се работи за слаткиот пелин кој …

Повеќе »

Научниците потврдија: Коренот на оваа билка е поефикасен од хемотерапијата, запознајте го човекот кој го победи ракот!!!

72- годишниот Џон Ди Карло е жив доказ за ефикасноста на овој корен. Тој подлегнал на хемотерапии кои не биле успешни и докторите го испратиле дома. Тој по совет на друг доктор почнал да пие чај од корен од глуварче. Со помош на оваа билка тој се излечил. Научниците од …

Повеќе »

Човек излечил над 5000 луѓе од разни видови рак!!!

Рик Симпсон е жив пример за лековитите својства на канабисот . Тој сам уште пред 12 години со помош на канабисот го излечил ракот на кожата. Тоа помогнал на над 5000 луѓе со разниви видови на карциноми. Тој бил опериран во 2002 година но било неуспешно. Тој отсекогаш се интерсирал …

Повеќе »

Верувале или не жена од Босна пронашла чудотворен лек за рак!!!

Жена од Босна верувале или не, го откри лекот за рак. Таа сама си направила лек кој ја ослободил од болките, иако цели 20 дена била на апарати во болница и состојбата не и била подобрена. Рецептот е на база на ѓумбир и мед, и ме врати во живот, тврди …

Повеќе »

Алкална вода која ги убива клетките на ракот!!!

Со  пиењето на оваа вода ќе ја имате идеалната, нормална  pH вредност во вашиот организам која изнесува од 7,35-7,45. На клетките на ракот оваа средина не им одговара и умираат. Состојки: 1 лимон 2 литра прочистена вода 1 лажица хималајска сол Оставете ги лимонот и солта да отстојат во водата …

Повеќе »

Комуникацијата на бактериите

Бактериите комуницираат и тоа го прават преку молекули слични на феромоните. Во состојба се заеднички да ги следат промените во својата околина, да се здружуваат во рамките на еден ист вид, да склучуваат сојузи со други бактерии, да комуницираат со својот домаќин. Ова е важно затоа што молекуларниот јазик го …

Повеќе »

Познато кинеско растение го убива ракот за 40 дена!

Најновите истражувања од University of Minnesota’s Masonic Cancer Center, со користењето на ова растение, после 40 дена организмот не покажува никакви знаци на тумор – дури и кога ќе се прекине терапијата. Научниците од овој Универзитет велат дека ова растение не е познато многу помегу народот но е убиец на …

Повеќе »

Храна која е лек кој му дава виталност и енергија на организмот а ракот запира во таков организам

Овој лек го создал рускиот научник професор Христо Мермерски.   Состојки: 15 свежи лимони 12 главици лук 1килограм мед 400 гр. проникнато жито 400 гр. јатки ореви   Припрема на житото Се става житото во вода да отстои една ноќ. Потоа се прецедува преку газа и отстојува уште 24 часа. …

Повеќе »