Почетна / Tag Archives: Работилница

Tag Archives: Работилница

НОВОГОДИШНА ХУМАНИТАРНА РАБОТИЛНИЦА ЗА ЈОЦЕ БЛАЖЕВСКИ

Да ви помогнеме во изработување на новогодишни украси коишто ќе можете да ги подарите, да ги однесете на училиште за лотарија или да ги искористите за украсување на вашите домови,наместо да купувате, на децата ќе им биде плус многу интересно, а вие да ни го помогнете лекувањето на Јоце Блажевски …

Повеќе »

Меѓународниот Славјански Универзитет и Совет на млади на Општина Штип со работилница на тема „Брендирање на производ“.

Совет на млади на Општина Штип со поддршка од Меѓународниот Славјански Универзитет Ви овозможува да присуствувате на работилница на тема „Брендирање на производ“. Светски актуелна тема кај маркетинг стратезите е како производот да го подигнат на ниво на БРЕНД. Всушност доколку се сака долгорочна профитабилност од одредено производство потребно е …

Повеќе »

Новогодишна работилница на “Порака” и “Цивитас”

Денес, 06.12.2016 г. Волонтерите од Здружението Цивитас и Здружението Порака заедно со корисниците, лица со посебни потреби  реализираа уште една работилница по повод новогодишните празници изработувавме новогодишни честитки, лампиони, и други новогодишни украси ваквите работилници ќе продолжат се до новогодишните празници. дел од честитките ке бидат испратени до институциите и …

Повеќе »

Утре, Цивитас и Американското катче ве покануваат на креативна работилница!

Утре, на ден 09.11.2016 год. ке се реализира уште една заеднича креативна работилница повелете и учестувајте и бидете дел од нашиот настан се работи за иработка на предмети од стари весници со цел развој на креативната свест кај младите. Ве отчекуваме во 17 :00 часот.

Повеќе »

Есенска работилница во дневниот центар за деца со посебни потреби

Вчера  12.10.2016 членови на  ,,Цивитас” и ,,Светлост Б” ги посетија  децата од Дневниот центар за деца со посебни потреби во Штип . Заедно со децата беа изработени разни фигури од пожолтени лисја. Еве неколку фотографии од прекрасните изработки.

Повеќе »

Останаа уште два дена до рокот за пријавување на четвртата по ред работилница ,,Ментално здравје и младите ” а бројот на учесници и овојпат е ограничен

Поради зголемениот интерес од страна на младите Штипјани  Совет на млади на Општина Штип заедно со здружението ЦИВИТАС и Меѓународниот  Славјански Универзитет – “Гаврило Романович Державин” од Свети Николе Ви овозможува да бидете дел од прекрасна работилница на тема „Менталното здравје и младите 4“. Ова е четврта работилница од оваа …

Повеќе »

Цивитас со работилница ,,Шарено велигденско јајце” го одбележа Велигден

По повод најголемиот христијански празник Велигден здружението Цивитас со дечињата од Дневниот центар во Штип  декорираа велигденски јајца. Ова не е првпат заедно да одбележуваат празник. За секој  државен и верски празник се одржува работилница. Еве неколку фотографии од креативната работилница.  

Повеќе »

Славјанскиот Универзитет организира работилница во Штип, придружете се

Од 23.02-26.02. 2016 г. со почеток од 10 часот   ќе се одржи работилница на следните теми: Комуникациски вештини, тимска работа и групна работа и нема да трае повеќе  од два часа.   Работен јазик ќе биде англискиот. Истата ќе ја води Саман Фара Ахмед , предавач од Лондон, Обединетото …

Повеќе »

КРЕАТИВНА РАБОТИЛНИЦА НА ГВЕНДОЛИН

Креативната работилница на Гвендолин слави 4 убави години постоење. По тој повод новите изработки за Вашиот најубав ден ќе бидат изложени во Децата од нашата улица со почеток во 19 часот во друштво на Мартин Мила. Секој посетител ќе добие купон со исклучителен попуст за нарачка. Ве очекуваме во вторник на …

Повеќе »

ПРИЈАВУБАЊЕТО ЗА РАБОТИЛНИЦАТА “МЕНТАЛНО ЗДРАВЈЕ И МЛАДИТЕ” ИСТЕКУВА ДО УТРЕ !

Tрета по тред работилница на тема ментално здравје и младите која ке се рализира во просториите на општина Штип а е во организација на Славјанстиот универзитет Здружението Цивиас, и Советот на Млади на Општина Штип. И овој пат темата е доста интересна и ги поканувам сите заинтересирани да се пријават најдоцна …

Повеќе »