Почетна / Tag Archives: музика

Tag Archives: музика

За сите кои се подготвени да го почуствуваат легендарниот глас на Здравко Чолиќ

 Балканската музичка ѕвезда, Здравко Чолиќ,  повторно во Скопје, каде со нетрпение чека да ја исполни Национална арена Филип Втори Македонски со многу енергија, во сабота, 15-ти јуни 2019, во 21.00 часот. Картите за концертот кој е во организација на Прагма продукција ќе бидат во продажба од понеделник, 18-ти март 2019, по цена од 300 …

Повеќе »

Амбициозниот Кортекс во мисија на светска музичка кариера! (ВИДЕО)

Станува збор за млад надежен диџеј и продуцент кој има неколку фестивалски настапи во Хрватска и Македонија, настапи на Legovec Land, а се најде и во улога на пред диџеј во изминатово лето на Ohrid Calling, фестивал на кој настапуваа реномираните Аfrojack и Hardwell. За сите кои сакаат да го …

Повеќе »

Музички “земјотрес” во интрепретација на Дејви Коцев! (ВИДЕО)

Новата година означува и нови почетоци. Чекорејќи по овој пат, штипјанецот Дејви Коцев, овој месец ја почести својата публика со преработка на песната “Samo se nocas pojavi”, чија оригинална интепретација припаѓа на Магла Бенд. Во поинаков аранжман и начин на изведба, Дејви Коцев остави свој автентичен белег за оваа песна. …

Повеќе »

Само Тони и Две Жени ја стартуваа мисијата – “Ширам љубов”

Атрактивниот бенд “Само Тони и две жени” оваа 2019-та ја започна со нов сингл именуван – “Ширам љубов”. Во период кога можеби повеќето од нас ја забораваат суштината на љубовта, бендот не потсетува за нејзината потреба и значење. Во интерпретација на Тина Стојанова, текст и музика на Марија Докузова, а …

Повеќе »

PAN-POT СО КОНЦЕРТ ВО СКОПЈЕ

Pan-pot е едноставна функционална скала што ја контролира левата и десната оска од стерео сферата, корисна но невпечатлива: mobilee’s Pan-pot е сосем нов исказ, дуо чијашто умешност во аудио принципите им овозможува да ја превртат конвенционалноста, тргнувајќи ја функционалноста настрана додека се впуштаат во длабоките необележани води од скроз црното …

Повеќе »

АЛТЕРНАТИВНО ЛЕТО ОХРИД 2

По успешната организација и реализација на минатогодишниот настан Алтернативно Лето Охрид (АЛО 1), и оваа година ЦИРО со огромно задоволство ви го претставува и ве поканува на најурбаниот настан во Охрид кој успешно ги спојува екстремиот спорт (скејт и БМХ) и алтернативната музика. Алтернативно Лето Охрид 2 (АЛО 2) ќе …

Повеќе »

ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН ДЕН НА ЏЕЗ МУЗИКАТА

Оваа година со најбогата програма до сега. Џез настан за сите кои сакаат култура, џез музика, литература, уметност. Настан кој препознава и промовира полова еднаквост, разновидност, човекови права. Чест и задоволство ни е што веќе 3-та година по ред се дружиме и ја креираме културата во нашиот град. Поканети се …

Повеќе »

ВИЗИЈА ФЕСТ 2015

Почитувани, Со голема чест и задоволство сакаме да ве поканиме на фестивалот на модерна христијанска музика Визија Фест 2015 на кој ќе се оствари промоција на новите 11 песни. Овогодинешниот фестивал ќе се оддржи на 3-ти Октомври 2015год. во Македонска Опера и Балет со почеток во 20:00 часот.  Повелете на заедничко …

Повеќе »

Запознајте ги Медиум бенд, најдобриот избор за вашите свадбени веселби !!!

Медиум бенд постои 6 години и брои 6 члена.    Пантелија Коцева ( 21) Пантелија   е женскиот вокал на групата, потекнува и живее во Штип.   На Медиум бенд стана член пред 2 години. Таа има завршено средно музичко училиште, а во моментов студира Психологија на МСУ Г.Р. Державин …

Повеќе »

TOM CRAFT ВО КЛУБ МИСТИК

Летниот период, тимот на Club Mystic, го искористи за комплетно реновирање и создавање комфорен и амбиент кој доликува за дискотека по светски стандарди. Со огромно задоволство, можеме да го најавиме големото отворање на новата сезона во новиот ентериер на Club Mystic на 12 септември, за кога се подготвува врвна забава, …

Повеќе »