Почетна / Tag Archives: концерт

Tag Archives: концерт

Еве кој се ќе настапи на утрешниот голем хуманитарен концерт на ,,Цивитас”

На  хуманитарниот концерт во организација на Цивитас и КУД ,,Ристо Донев Учителот”  оваа година на сцената во Домот на културата во фолк делот  ќе се појават Јордан Митев, Медиум бенд , Анета Арсовска, Пантелија Тодороска, Васил Чамов, Феникс Бенд и Ален Хасановиќ.  Во забавниот блок ќе настапат Марија Груевска, Зоран …

Повеќе »

Големиот хуманитарен концерт е утре!

На  хуманитарниот концерт во организација на Цивитас и КУД ,,Ристо Донев Учителот”  оваа година на сцената во Домот на културата во фолк делот  ќе се појават Јордан Митев, Фокус бенд , Анета Арсовска, Пантелија Тодороска, Васил Чамов, Феникс Бенд и Ален Хасановиќ.  Во забавниот блок ќе настапат Марија Груевска, Зоран …

Повеќе »

,,Цивитас” со нови детали за големиот хуманитарен концерт

Нови детали за хуманитарниот концерт на Цивитас и Општина Штип. Оваа година на малиот јубилeј на сцената во Домот на културата во фолк делот  ќе се појават Јордан Митев, Сања Барби, Анета Арсовска, Пантелија Тодороска, Медиум Бенд и секако ова е само дел од изведувачите. Како што веќе претходно ви …

Повеќе »

Анета Арсовкса и Марија Груевска се семо дел од изведувачите на големиот хуманитарен концерт на ”Цивитас”

Привршуваат и последните подготовки за овогодинешниот хуманитарен концерт на здружението “Цивитас” и Општина Штип кој се одржува по пети пат по повод “Св. Никола” патронот на градот, сите средствата од концертот се наменети за децата со посебни потреби од дневниот центар во Штип. Влезниците се во предпродажба и дел од …

Повеќе »

ЗАКАЖАН ПЕТТИОТ ПО РЕД ХУМАНИТАРЕН КОНЦЕРТ НА “ЦИВИТАС” ПО ПОВОД “СВ. НИКОЛА”

Закажан петтиот по ред Хуманитарен концерт на Здружението Цивитас и Општина Штип кој се одржува по повод патронот на градот Св. Никола . Концертот четири години по ред се одржува во соработка со општина Штип во мултимедијалниот центар на УГД Штип. Бидеки оваа година е јубилеен и секоја година е …

Повеќе »

ХУМАНИТАРЕН КОНЦЕРТ – ПО ПАТЕКИТЕ НА ТОШЕ ПРОЕСКИ ВО КОЧАНИ

Петта година по ред „По патеките на Тоше“ Петта година по ред, традиционално и оваа година се организира хуманитарниот концерт „По патеките на Тоше“. Истиот го организира кочанчанецот Тоше Илиев во чест на музичката ѕвезда Тоше Проески. Кочанчани секоја година со нетрпение го очекуваат овој голем хуманитарен настан, во кој …

Повеќе »

Остануваат само уште два дена до хуманитарниот концерт еве кој ќе се најде на сцената!

Хуманитарниот концерт кој по повод Св. Никола се одржува традиционално по четврти  пат  и оваа година ке се одржи на добро познатата локација во Мултимедијалниот центар на Универзитетот ,,Гоце Делчев” Штип на 15. 12. 2016 година( Четврток). Влезниците се веќе во продажба и поголем  дел од нив се откупени од …

Повеќе »

Поголем дел од влезниците откупени за хуманитарниот концерт на Цивитас и Општина Штип

Хуманитарниот концерт кој по повот Св Никола се одржува традиционално по 4 ти пат ке и оваа година ке се одржува на добро познатата локација во мултимедијалниот центар на Универзитетот Гоце Делчев Штип на 15. 12. 2016 година. Влезниците се веќе во продажба и дел од нив се откупени од …

Повеќе »

ЗАКАЖАН ЧЕТВРТИОТ ПО РЕД ХУМАНИТАРЕН КОЦЕРТ НА ЦИВИТАС И ОПШТИНА ШТИП

Закжан третиот по ред Хуманитарен концерт на Здружението Цивитас и Општина Штип кој се одржува по повод патронот на градот Св Никола и оваа година концертот ке биде на иста локација во просториите на Универзитетот Гоце Делчев Штип се предвидува и богата програма од звучни имиња од македонската естрада каде …

Повеќе »

СЕВЕРИНА НА ЕТНО ФЕСТИВАЛ ВО БЕРОВО

На ваше задоволство ви го најавуваме голем концерт на познатата пејачка Северина. Ве очекуваме на 27.08.2016 година на градскиот плоштад во Берово со почеток во 21:00 часот. Етно фестивалот во Берово може да започне. Повелете.

Повеќе »