Почетна / Tag Archives: вода

Tag Archives: вода

Празова вода: збогум на холестеролот, дијабетесот и вишокот килограми

Потребни состојки: -1 шише минерална, газирана вода -¼ страк праз Подготовка: Отворете го шишето и ставете внатре ¼ страк од праз (пресечен на половина и половината пресечена надолжно). Оставете во фрижидер да отстои еден ден. Откако ќе изминат 24 часа, празовата вода е подготвена за пиење. Секој ден се пие по една …

Повеќе »

За 7 дена изгубете 3 килограми без напор и вежбање

Ако се држите до овие правила за кратко време и без многу напор ќе постигнете одлични резултати и ќе изгледате феноменално за кратко време. Пред секој оброк по две чаши вода Таквата количина на вода пред секое јадење го забрзува метаболизмот и храната правилно ќе се преработи. Науто напијте се …

Повеќе »

Зошто е толку корисно да се пие лимонова вода?

Лимоните се одличен извор на Ц витамин кој е есенцијален за раст и развој на телото. Еден лимон содржи околу 30-40 mg витамин Ц. Покрај тоа, овој витамин има и други здравствени придобивки како заштита од пренатални проблеми до кардиоваскуларни проблеми, проблеми со очите, кожата, имунитетот… Функционира како антиоксиданс и …

Повеќе »

Само две состојки се потребни да ослабнете!!!

Oваа мешавина е многу едноставна за правење и потребни се само две состојки. За само една недела може да изгубите до 5 килограми . Во 250 мл вода додајте една лажичка цимет и остајте да провријат. Потоа оставете го да се олади. Пијте го секое утро на празен желудник и …

Повеќе »

Еве зошто секое утро по будењето треба да пиете вода на празен стомак

Пиењето вода по будењето е популарен ритуал во Јапонија. Научно е докажано дека водата е корисна за нашето здравје. Оваа рутина е корисна за лечење на многу болести како менингитис, артритис, главоболка, тахикардија, дијареа, повраќање, болести на бубрезите , астма, дијабетес, епилепсија и многу други. Еве кои се правилата на …

Повеќе »

Најдобриот рецепт за согорување на мастите!!!

Се што ви треба за најдобриот рецепт е изрендана кора од лимон, лимонов сок, лажица јаболков сок,  прстохват мелена лута црвена пиперка и 240 мл. вода. Припрема: Загрејте ја водата до вриењр па со неа ја прелијте ренданата кора од лимонот. Нека отстои 10 минути. Потоа додајте ги другите состојки …

Повеќе »

Вода со неколку состојки која ќе ве промени и ќе ви го израмни стомакот!!

Без храна можеме но водата е таа која што ни е најпотребна. Секоја клетка, секој процес во нашиот организам зависи од неа. Секој ден ни се потребни по 2 литра за нормално да функционираме и да не чувствуваме никакви тегоби. А доколку додадеме уште неколку состојки како лимонот, ѓумбирот краставицата …

Повеќе »

Маст со која ќе се ослободите од непријатниот бел секрет!!!!

Тоа што е многу важно да се истакне е податокот дека свинската маст мора да се исчисти пред да се употреби. Таа треба да се измие во девет води. Што значи тоа? Накратко е дека треба да се измие девет пати секој пат во нова вода. Така се исфрлаат непотребните …

Повеќе »

Тајниот рецепт со кој ќе ослабнете и ќе го прочистите организмот!!!

Сите во некој период од животот не сме задоволни со нашата телесна тежина. поради брзиот начин на живот и неправилната исхрана. Еве едно едноставно решение со кое освен ќе изгубите некој килограм истотака ќе се ослободите и од токсините и вишокот вода во вашето тело. Рецептот е многу едноставен. Земете …

Повеќе »

Алкална вода која ги убива клетките на ракот!!!

Со  пиењето на оваа вода ќе ја имате идеалната, нормална  pH вредност во вашиот организам која изнесува од 7,35-7,45. На клетките на ракот оваа средина не им одговара и умираат. Состојки: 1 лимон 2 литра прочистена вода 1 лажица хималајска сол Оставете ги лимонот и солта да отстојат во водата …

Повеќе »