Почетна / Tag Archives: барам помош

Tag Archives: барам помош

Да и помогнеме на 28-годишната Цаци која боледува од тумор на мозокот

Ајде да се сплотиме и заедно да спасиме млад живот. 28-годишната Славица Тодоровска – Цаци боледува од агресивен рак на мозокот и за да го продолжи своето лекување во САД, потребна ѝ е наша помош. -Телефони за донации: TELEKOM: 143 107 VIP: 143 483 (со секој повик донирате 100 ден.) …

Повеќе »

Апел за помош на Јовица Богојев

Јовица Богојев боледува од гигантноклеточен тумор на рбетниот столб (Л5С1 пршлен). По неуспешните третмани во Македонија тој итно е упатен во странство, поточно во Бањица, Белград, но средствата кои се побаруваат се во износ од 10000 евра, сума која Jовица не може сам да ја покрие. Замолуваме за помош, секој …

Повеќе »

Апел за помош на Иван Трајковски

Да помогнеме, да подадеме  рака како и секогаш досега, и да спасиме живот заедно! Зошто, секој има право на живот! Да му помогнеме на младиот Иван Трајковски да го сочува своето здравје и живот! Иван боледува од B- акутна леукемија. Тој мора да замине под итно во Германија на лекување.Сумата …

Повеќе »

Апел за медицинска помош за малиот Јасин од Октиси!

“Jасин е слатко мало детенце кое што својот прв роденден го прослави во февруари. Ова малечко сонце константно им го развеселува животот на своите родители и роднини мамејќи им насмевки, радост и гордост. Негова омилена храна се чоколадите а она во што најмногу ужива е да си игра со своето …

Повеќе »

Апел за помош на Виктор Ангеловски

Да помогнеме, едно дете кое веќе 5 години нема среќно детство, да му овозможиме во иднина да има среќен живот како и сите негови врсници. Виктор Ангеловски има 13 години. Пред четири години го прегазил камион и сега има проблем и деформитет на нозете. Првата операција помина успешно каде ногата по …

Повеќе »

Апел за помош на Благица-самохрана мајка на четири деца

ДА ЈА ПОКАЖЕМЕ ХУМАНОСТА НА ДЕЛО! Благица е самохрана мајка на четири деца која живее во импровизирана куќа без врати и прозорци. Нејзиниот сопруг починал пред 9 дена, а тоа дополнително и го отежнало животот. Тешко врзува крај со крај а и нејзините деца се често гладни, некогаш нема храна …

Повеќе »

Апел за помош на самохрана мајка

Самохрана мајка на 13 годишно детенце се надева на нашата помош. Живеат во многу тешки услови, во куќа со две соби кои се пред распаѓање… Со плата од 5000 денари, Сузе и нејзиното детенце не можат да излезат на крај секој месец. За храна… за сметки… а камо ли за поправка …

Повеќе »

Апел за помош на Нина Џеловска

Да помогнеме, тоа е наша обврска Нина Џеловска има вродена срцева маана. За да се спаси еден млад живот, срценцето на Нина треба под итно да се оперира. Операцијата ќе се изведе во клиника во Лондон, но фондот не ги покрива средствата потребни за таа интервенција. Ве молиме за вашата …

Повеќе »

Апел за помош на Розалија Бошковски

Почитувани пријатели, ајде да ја покажеме хуманоста на дело! Да и помогнеме на младата Розалија Бошковски да се избори за своето здравје. Розалија треба да замине на операција во Германија , со цел да биде оперирана од темпорален слеппоочен хемангиом. Поради хемангионот, таа има чести напади, и поради тоа за …

Повеќе »

Апел за помош на Александра Малиновска

ДА ПОМОГНЕМЕ! Малата Александра Малиновска боледува од церебрална атаксија. Таа е врзана за кревет… Единствен начин да и се помогне е со трансплантација на матични клеки во Кина, операција која чини 25000 евра, сума за која да се собере , е потребна помош од секој од нас! До сега се собрани …

Повеќе »