CIVITAS
Home Page 216
Вести Канал Плус Вести Македонија Спорт

Започнува супер лигата во пингпонг

Овој викенд започнува супер лигата во пингпонг.Минатата недела се одржа состанок во македонската пингпонгарска федерација на кој се одлучи лигата да започне на 27 Септември.
Вести Канал Плус Вести Македонија

Ќе се гради зграда за ромското население во Штип

Министерот без ресор, Неждет Мусатафа денес беше во посета на Штип, при што оствари средба со градоначалникот прим.м-р Илчо Захариев. На средбата го најави проектот
Вести Македонија

САМУН ЕМ ТАТЛИЈА 2015 РАДОВИШ

Радовиш повторно домаќин на манифестацијата „Самун ем татлија“ која е посветена на традиционалните специјалитети кои го отсликуваат Радовиш и кои се симбол на кулинарството на
Вести Македонија

Свети Јоаким и Ана – Празник на родителите на Пресвета Богородица

Денешниот празник е органски поврзан со празникот од претходниот ден, со празникот на раѓањето на Богородица. Како и по сите поголеми празници, и по овој
Вести Македонија

ГРИН ФЕСТИВАЛ ВО ШТИП – 17 ОКТОМВРИ

Со големо задоволство сакаме да ве информираме дека хедлјнер на овогодинешниот фестивал GreenFest ќе биде девојката која што е резидент Дј на сите ЕНТЕР. изданија на IBIZA и ширум
Вести Канал Плус Вести Македонија Спорт

Дербито во третата лига за Академија Пандев

Дербито во третата фудбалска лига – Исток помеѓу екипите на Брегалница Голак  и Академија Пандев им припадна на струмичани. Во еден динамичен натпревар  гостите ја
Вести Канал Плус Вести Македонија

Попладнево нови цени на горивата

Пред две недели цените на бензините паднаа, додека пак цената на дизелот остана иста. Според сегашните цени, бензините ЕУРОСУПЕР 95 и ЕУРОСУПЕР 98 се продаваат
Вести Видеа Занимливости Канал Плус Вести Магазин Македонија

Во Октомври прва изложба на олдтајмери во Делчево

Делчево се подготвува за првиот олдтајмер митинг. Идејата е на ентузијастот Лоренцо Трајановски кој уште од рана возраст гаи љубов кон старите автомобили. Пријавувањето на
Вести Канал Плус Вести Македонија

Виничанец со сопствен изум им ја олеснува работата на домаќинките во подготовката на ајварот

Само маката ги тера луѓето да се задлабочат во сржта на секојдневието, макар и кога навидум ја вршат најрутинската работа, подготовка на ајвар. Иако традицијата