Новости

Мајка и нејзиниот син паднале од мост – Tоа што го направила ја шокирало дури и полицијата!

Џенифер Данкан и нејзиниот син Даниел, кој има неполни година дена, односно 8 месеци се нашле на погрешно место во погрешно време. Мајката и синот биле на мост, кога Џенифер во нејзината секојдневната рутина сакала да го остави Даниел во градинка, на пат кон нејзината работа. Меѓутоа, мала случка на …

Повеќе »

Каде е најстарото дрво на светот?

Најстарото дрво на светот се наоѓа во Белите планини во  областа Инио, Калифорнија. Се работи за бор наречен Methuselah крстен по библиска личност стара 969 години. Старо е од 4844- 4845 години.        

Повеќе »

ЛЕТНА ШКОЛА – БИБЛИО АРТ 2016

Градската библиотека во Штип распишува  повик за учество во Летна школа за литература, уметност и култура, „Библио-арт“, која ќе се реализира од 5 до 15 јули во Библиотеката. Во рамки на Школата е предвидено да се вклучат ученици од основно и средно образование, а, секако, и заинтересирани студенти, со ограничен …

Повеќе »

Човек излечил над 5000 луѓе од разни видови рак!!!

Рик Симпсон е жив пример за лековитите својства на канабисот . Тој сам уште пред 12 години со помош на канабисот го излечил ракот на кожата. Тоа помогнал на над 5000 луѓе со разниви видови на карциноми. Тој бил опериран во 2002 година но било неуспешно. Тој отсекогаш се интерсирал …

Повеќе »

Верувале или не жена од Босна пронашла чудотворен лек за рак!!!

Жена од Босна верувале или не, го откри лекот за рак. Таа сама си направила лек кој ја ослободил од болките, иако цели 20 дена била на апарати во болница и состојбата не и била подобрена. Рецептот е на база на ѓумбир и мед, и ме врати во живот, тврди …

Повеќе »