Новости

ЧУДОТВОРЕН НАПИТОК

Денес ви претставуваме чудотворен напиток кој ќе ви помогне побрзо да ги согорите калориите, а се приготвува за буквално 2 минути! Сè ќе ви биде јасно кога ќе ви кажеме дека се состои од најголемиот борец против целулитот – цитронот! Состојки: Еден голем зрел цитрон Мед Подготовка: Ладниот цитрон пресечете го …

Повеќе »

ПОРАДИ ПРОТЕЗА ЗА ЗАБИ ТИНЕЈЏЕРКА ДОЖИВЕАЛА ДВА МОЗОЧНИ УДАРИ А ПРАВЕЛЕ И ОПЕРАЦИЈА НА СРЦЕ

15. годишно девојче речиси починало од смртоносен ендокардитис откако посетило стоматолог и ѝ ставил протеза на забите. Докторите од Хала, источен Јоркшир во Велика Британија претпоставуваат дека краевите на металот од протезата пренеле бактерија од нејзината уста во нејзиниот крвоток, која потоа успеала да се пренесе и до нејзиното срце. …

Повеќе »

ПЕТ ЕДНОСТАВНИ НАЧИНИ КАКО ДА ГИ ПРЕПОЛОВИТЕ КАЛОРИИТЕ!

Патот до здраво и убаво тело не е ни најмалку лесен ,а при тоа бара многу одрекувања. Ние ви нудиме пет начини како да ги преполовите калориите кои ги внесувате ,а при тоа да не го доживеете тоа толку трагично. Најпрво, водете дневник за тоа што сè внесувате. Некои луѓе …

Повеќе »

ПИЈТЕ СОЛЕНА ВОДА СЕДУМ ДЕНА ПО РЕД

Научниците се согласуваат дека чаша посолена вода исклучително поволно влијае на човечкото тело. Тоа е голтка чиста детоксикација која му помага на телото само да се регенерира. Топлата вода го забрзува метаболизмот, го регулира нивото на шеќер во крвта, влијае на јакнењето на коските и имунитетот, како и на проширените …

Повеќе »

Kim Kardashian Learned a Skin-Care Trick From Kris Jenner

Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia, there live the blind texts. Separated they live in Bookmarksgrove right at the coast of the Semantics, a large language ocean. A small river named Duden flows by their place and supplies it with the necessary …

Повеќе »