Новости

На кои заболувања може да укажуваат вишокот килограми?

Многу здравствени нарушувања може да предизвикаат вишок килограми, но и зголемувањето на телесната тежина може да биде знак на некое заболување. Ако внимавате на исхраната, а не можете да се ослободите од ниту еден килограм, тоа може да ви каже дека со вашето тело нешто не е во ред и …

Повеќе »

Домашен лек против крлежи

Сите сакаме да ги заштитиме милениците од болести и инфекции, но понекогаш тоа е надвор од нашите можности, посебно кога миленикот го пуштaме да прошета само и да си поигра во тревата. Тогаш истото може да добие крлежи или други бактерии од други миленици кои тешко се чистат, а може …

Повеќе »

Се излекувал од дијабетес со чај од маслинки

Дијабетичар сум и бев со години на инсулин. Откако почнав редовно да го пијам чајот од маслинки, за една година сосема го исфрлив. Отидов на редовен лекарски преглед и докторот се зачуди. Шеќерот ми беше во сосема нормални граници. Почнав прво да ги намалувам единиците на инсулин, а потоа сосема …

Повеќе »

Со само две состојки отстранете ја мртвата кожа од петите

Испуканите пети се еден од честите проблеми со кои се среќаваат голем број луѓе. Покрај тоа што изгледаат грдо и непривлечно, испуканите пети можат да бидат и многу болни.   За да се ослободите од овој проблем испробајте го овој рецепт. Потребно 10 таблети од 300 милиграми аспирин или андол …

Повеќе »

Славица има потреба од нас !!!

Славица Димитрова е девојка која боледува од makularna degeneracia и retinopatia spigmentoza, генетско заболување на очите за кое во Мекедонија нема соодветен третман. Потребно е лекување во Русија, третман со матични клетки во институт за очни болести во Санкт Петербург. Третманот чини 6000 евра.  Сума која сите заедно можеме брзо …

Повеќе »