Почетна / Занимливости

Занимливости

0

За сите кои се подготвени да го почуствуваат легендарниот глас на Здравко Чолиќ

 Балканската музичка ѕвезда, Здравко Чолиќ,  повторно во Скопје, каде со нетрпение чека да ја исполни Национална арена Филип Втори Македонски со многу енергија, во сабота, 15-ти јуни 2019, во 21.00 часот. Картите за концертот кој е во организација на Прагма продукција ќе бидат во продажба од понеделник, 18-ти март 2019, по цена од 300 …

Повеќе »

За 7 дена изгубете 3 килограми без напор и вежбање

Ако се држите до овие правила за кратко време и без многу напор ќе постигнете одлични резултати и ќе изгледате феноменално за кратко време. Пред секој оброк по две чаши вода Таквата количина на вода пред секое јадење го забрзува метаболизмот и храната правилно ќе се преработи. Науто напијте се …

Повеќе »

Промоција на поетесата Виолета Тодева-Мијалкова

На 2-ри Јуни 2018г. во НУ-УБ Гоце Делчев во Штип се одржа промоцијата на двете нови книги на поетесата и просветен работник Виолета Тодева-Мијалкова насловени ,,Мирисот на кожата” и ,,Маска. Рецензенти на овие дела се Горан Анчевски и Валентина Ѓорѓиевска Парго. Модератор на самиот настан беше Виктор Вукановски, а со …

Повеќе »

Кафе Бар Легаси овој петок епицентар на најголемата музичка треска во градот!

Кафе Бар Легаси овој петок ја стартува летната сезона со еуфоричен настап преку музичкиот сет на DJ Kortexx . Станува збор за млад надежен диџеј и продуцент кој има неколку фестивалски настапи во Хрватска и Македонија, настапи на Legovec Land, а се најде и во улога на пред диџеј во …

Повеќе »

МАКЕДОНИЈА НЕ ВЛЕЗЕ ВО ФИНАЛЕ НА ЕВРОСОНГ

Македонија со групата Eye Cue и песната „Lost and found“ не обезбедија пласман за финалето на 63-то издание на  избор на песна на Евровизија 2018 што се одржува во Лисабон – Портогалија, каде што синоќа настапи под реден број 11 во првата полуфинална вечер.Од вкупно 19 земји преставнички ова се …

Повеќе »

Д-р Ана Чучкова : Како да препознаете измамник

Психолошката суштина на измамата се состои во демонстрација на надменост над жртвата во процесот на лажно задоволување на нејзината потреба. Измамникот се “потпира” на маката на жртвата и ја користи за да задоволи свои потреби. Тој делува “овде и сега” и го користи максимумот од неговата жртва бидејќи знае дека …

Повеќе »

Даблин Паб викендов епицентар на најголемата музичка треска во градот!

Штипскиот Даблин Паб овој викенд ја нуди најдобрата пастрамајлиска агенда која дава гаранција за сигурна и беспрекорна забава до 3 часот по полноќ. Петочната вечер ја стартува Филип Стевановски Бенд кој нуди репертоар за размрдување на колкови и “бас” за пеење на сите присутни во еден глас. Во звуците на …

Повеќе »

Овој петок бидете дел од ѕвездениот настап на “небесниот” Блу Бенд во познатиот Доминус Клуб!

Македонски Брод овој продолжен викенд ја носи најдобрата забава во култниот Доминус Клуб. Петочната вечер најавува еуфоричен настап преку интерпретацијата на момците од Блу Бенд. Станува збор за музички образован бенд кој нуди сочен музички деликатес од секој жанр за задоволување на секој присутен поединечно. Поради продолжениот викенд, тимот на …

Повеќе »