Почетна / Видеа

Видеа

0

Успешно реализирана четвртата по ред работилница ментално здравје и младите

Здружението Цивитас, Совет на млади и Славјанскиот универзитет денес реализираа, работилница од циклусот работилници ментално здравје и малдите. Проследете го видеото!

Повеќе »

ЕДЕН ТРИК ЗА ПОДОЛГО ДА ОСТАНАТ СВЕЖИ ВАШИТЕ БАНАНИ

Колку повеќе стојат толку поголеми се шансите бананите да потемнат и да станат многу меки. Тоа секако не значи дека се расипани, но повеќето ги сакаат кога се поцврсти и свежи. Како да ги одржите подолго време свежи. Има еден едноставен трик. Веќе знаете дека бананите не би требало да …

Повеќе »

ЛИЧИ НА САПУН, НО Е МНОГУ ПОВЕЌЕ ОД ТОА: ОВА Е МАШИНА ЗА ПЕРЕЊЕ НА АЛИШТА КОЈА МОЖЕТЕ ДА ЈА НИСИТЕ ВО ЏЕП!

Овој фантастичен уред може да го промени животот на сите современи домаќинки. Изгледа како сапун, но всушност е најмалата машина за перење на алишта во светот! ,,Dolfi” е совршен за патување и направи револуција во прањето на алишта. dolfi Го создала германската бизнисменка Лена Солис, идеата и дошла од многубројните …

Повеќе »

Еве како се подготвувала за алцхајмер

Alanna Shaikh се соочува со болеста на татко и вели дека на повеќето од нас реагираат со негирање: „тоа нема да ми се случи на мене“. Но таа го гледа тоа на поинаков начин. Alanna се подготвува за моментот кога и таа ќе се соочи со оваа болест. Погледнете го …

Повеќе »

Погледнете го најновиот видео спот за Славјанскиот универзитет

Еве што ви нуди единствениот универзитет кој издава двојна диплома. Уште од основањето на универзитетот ние сме тука за нашите студенти. Ви помагаме да ги откриете Вашите интереси, да ги развиете сопствените таленти, да ги совладате клучните вештини за успех… Ние Ви помагаме да ја живеете својата визија. Дознајте повеќе …

Повеќе »