CIVITAS

Category : Канал Плус Вести

0

Живот Канал Плус Вести

Работи кои некогаш биле неприфатливи, а денес се тренд

Ова се работи кои радикално се вратија и од некогаш општествено отфрлени, станаа тренд на денешницата. – Класична мелодии за мобилен телефон, кои фабрички се
Здравје Канал Плус Вести Физичко Здравје

8 ПРИЧИНИ ЗОШТО ТРЕБА ДА СЕ ПИЕ ЧАЈ ОД ШИПКА

За денес ви ги откриваме 5-те причини зошто треба редовно во зимо, па и во летниот период како леден чај да консумираме во нашиот организирам
Вести Канал Плус Вести Македонија

Здравствен дом Штип денес организираше бесплатни прегледи на пензионери

Редовните здравствени прегледи особено кај повозрасните граѓани се од големо значење за најмалување на бројот на кардиоваскуларните заболување и дијабетисот. Покрај прегледите исто така за
Вести Канал Плус Вести Македонија

Со висококвалитетно земјоделство до пласман на Европските пазари

Стопанската коморa на Македонија денес потпиша меморандум со Општина Карбинци се со цел подобрување и унапредување на можностите за развој во регионот, со акцент на
Вести Канал Плус Вести Македонија

Две приватни фирми заинтересирани за ФК Брегалница, Бојаџиев најави борба за опстанок на клубот

По двата неуспешни обиди за продажба на акциите на Фудбалскиот клуб Брегалница, новиот претседател на клубот Ангел Бојаџиев денеска изјави дека две приватни фирми веќе
Вести Канал Плус Вести Македонија

Загадувањето на воздухот главна закана по здравјето на Европејците

Наспроти подобрениот квалитет на воздухот, напорите за справување со загадувањето во Европа треба да се зголемат поради високата цена по животот на луѓето и животната
Вести Канал Плус Вести Свет

Бугарите за една година посиромашни за две милијарди долари

Бугарските државјани во однос на лани се посиромашни за вкупно две милијарди долари, се наведува во годишниот извештај на „Кредит Свис“. Расположливите средства по глава на жител
Вести Канал Плус Вести

За само една недела потрошени скоро сите вакцини против сезонски грип во Кочани и соседните општини

Голем интерес покажаа граѓаните на Кочани и општините што ги покрива кочанскиот центар за јавно здравје за вакцините против сезонски грип. За само една недела
Вести Канал Плус Вести

УСАИД-Климатските промени од година во година со се поголемо влијание

Климатските промени од година во година се повеќе влијаат на земјоделските посеви и сточарството. Со цел земјоделците од руралните средни полесно да се прилагот на
Вести Канал Плус Вести Македонија

Казни за работодавачите кои нема да исплатат К – 15 навреме

К – 15 од 40 % , од висината на платата, ќе добие секој вработен. Според последните измени на Општиот колективен договор за приватниот сектор