Почетна / Магазин / Предлог филм

Предлог филм

0

“Bohemian Rhapsody” предлог филм за максимално саботно уживање

Нашиот предлог филм за потполно музичко уживање,затоа што легендите се паметат. Приказната за раѓањето на легендарната британска рок-бенд Queen и нејзиниот фронтмен Фреди Меркјури. Кратка содржина Бохемиска Рапсодија е прослава на бендот , нивната музика и нивниот неверојатен пејач Фреди Меркјури, кој ги поби сите стереотипи и ја урна конвенционалноста …

Повеќе »

Платеници 3 (The Expendables 3)

Одличен филм за сите љубители на акционите филмови, Барни, Крисмас и остатокот од тимот се соочуваат лице в лице, со ко-основачот на одредот Платеници, Конрад Стоунбанкс. По долги години соработка, Конрад станува предавник и се врти против Барни и Платениците… Тој е на мисија да ја уништи единицата која ја …

Повеќе »

3Д ПРОЕКЦИЈА НА ФИЛМОВИ ВО ШТИП

Народниот театар од Штип најавува 3Д проекција на филмови кои ќе се емитуваат во Домот на културата „Ацо Шопов“ во Штип во два дена. На 18 и 19.05 2015 година.  Цената за проекција на филмовите изнесува 200 денари. Сите заинтересирани билетите може да ги набават од  билетарата на НУЦК “Ацо …

Повеќе »

ПРОЕКЦИЈА НА ФИЛМОТ КИНГСМАН-ТАЈНАТА СЛУЖБА ВО НУЦК “АЦО ШОПОВ”

Заснован на истоимениот стрип, овој филм ни ја раскажува приказната за тајната разузнавачка организација која регрутира едно непристојно улично дете, кое има голем потенцијал, и го вметнува во својата крајно натпреварувачка тренинг програма за да се спротивстави на заканата која доаѓа од еден изопачен технолошки генијалец. Оригинален наслов: Kingsman: The …

Повеќе »

Furious Seven (2015)

Одличен филм за љубителите на брзите коли. Џемс Ван го режира ова поглавје од исклучително успешниот серијал кој ќе ги врати нашите омилени глумци. Нив ќе им се приклучат и интернационалните акциони ѕвезди како: Џејсон Стетан, Џимон Хансу, Тони Џа, Ронда Роузи, Натали Емануел и Курт Расел. Линк за гледање …

Повеќе »

Fifty Shades of Grey (2015)

,,Педесет нијанси сиво” – Животот на Анастасија Стил се менува засекогаш кога ќе го запознае убавиот, но измачен, милијардерот Кристијан Греј. Кога Анастасија Стил, студент по литература, оди да го интервјуира богатиот Кристијан Греј, како услуга за нејзината цимерка Кејт Кавана, таа се соочува со еден убав, брилијантен и заплашувачки …

Повеќе »

ПРЕМИЕРА НА 5-ТА СЕЗОНА НА СЕРИЈАТА Game of Thrones

Премиерата на долгоочекуваната V сезона на култната серија Game of Thrones ќе можете да ја погледнетњ во исто време како и во САД на 13 арпил, ноќта помеѓу недела и понеделник во 03:00 часот по македонско време. Премиерата на новата сезона на најнаградуваната и најгледаната HBO серија на сите времиња …

Повеќе »

Топ 5 хорор филмови базирани на вистински приказни

Кога гледаме хорор филм има одредена доза на напнатост и страв но откако ќе заврши филмот знаеме дека ништо од тоа што сме го виделе не е вистинито и е невозможно. Но има класични хорор филмови коишто се базирани на вистински приказни. Еве топ 5 листа  филмови базирани на вистински …

Повеќе »