CIVITAS

Category : Хуманитарни настани

0

Вести Хуманитарни настани

Трета по ред изложба на ЦПЛИП Порака во Штип

ЦПЛИП Порака во последните три години организира настан по повод 3 ти декември денот на лицата со посебни потреби. Се работи за отворен настан на
Вести Македонија Хуманитарни настани

Петта изложба на Верче Андонова за само неколку месеци

Admin
Закажана е 5-та по ред изложба на Верче Андонова и овојпат изложбата е во комплетна организација на Здружението Цивитас и Ну-УБ  Гоце Делчев Штип, а
Хуманитарни настани

(Галерија) МСУ Г. Р. Державин домакин на принцези и принцеви во Битола

Денес Меѓународниот Славјански Универзитет Г.Р. Державин беше домаќин на заедничка дружба на ЦПЛИП ,,Порака" Штип, Битола, Прилеп и учениците од училиштето за оштетен слух и
Вести Хуманитарни настани

Несекојдневна хуманитарна изложба на Верче Андонова

Несекојдневна изложба со арапска техника на Верче Андонова ќе се одржи во НУ-УБ ,,Гоце Делчев” Штип. Ова е прва изложба на Верче, а е во
Вести Хуманитарни настани

Поставени донациски кутии наменети за собирање на средства за децата со посебни потреби

Во пресрет на новогодишните и божиќните празници се поставени повеќе од 20 донациски кутии во маркетите на КИТ- ГО со цел собирање на средствата за
Вести Хуманитарни настани

Здружението “Цивитас” со скромни подароци за дечињата од дневниот центар во Штип

Во пресрет  на новогодишните празници децата со посебни потреби од Дневниот центар во Штип добија пригодни подароци од Здружението Цивитас насмевката и радоста беше најголемо
Вести Хуманитарни настани

Еве кој се ќе настапи на утрешниот голем хуманитарен концерт на ,,Цивитас”

Admin
На  хуманитарниот концерт во организација на Цивитас и КУД ,,Ристо Донев Учителот”  оваа година на сцената во Домот на културата во фолк делот  ќе се
Вести Хуманитарни настани

Големиот хуманитарен концерт е утре!

На  хуманитарниот концерт во организација на Цивитас и КУД ,,Ристо Донев Учителот”  оваа година на сцената во Домот на културата во фолк делот  ќе се
Вести Хуманитарни настани

Само неколку дена до хуманитарниот концерт на Цивитас, нови детали!

На  хуманитарниот концерт во организација на Цивитас и КУД ,,Ристо Донев Учителот”  оваа година на сцената во Домот на културата во фолк делот  ќе се
Македонија Хуманитарни настани

Ивана Наумова, Марија Груевкса и Зоран Илиев ќе бидат дел од големиот хуманитарен концерт на ,,Цивитас”

Еве детали и за забавниот блок покрај Марија Груевска која веќе одамна го потврди своето присуство, огромен придонес  со совето присуство ке дадат и Ивана