Почетна / Донации / Завршени апели

Завршени апели

0

ЖЕЛБАТА ИМ СЕ ИСПОЛНИ – СЕМЕЈСТВОТО ДАВЧЕВСКИ ДОБИЈА КЛУЧЕВИ ЗА НОВ ДОМ

На семејството Давчевски од Велес желбата им се исполни. Пред Велигденските празници заедно со четири керќи тие се вселија во нов сопствен дом. Клучевите им беа врачени пред домот од рака на претседателот на Здружението -Градиме иднина. Навистина кај нив особено кај децата превладуваше голема среќа. Сега тие навистина ќе …

Повеќе »

Да помогнеме да се најде исчезнатата !!!

Пандева Мануела  од вчера (11 април 2016 г.) утрото и се губи секаква трага. Девојката е родена 1999 година и живее во струмичко Пиперево . Откако вчера утрото во 7:30 излегла од својот дом за училиште (девојката е 3-та година во „Димитар Влахов “ )  се упатила во непознат правец. …

Повеќе »

Апел за помош на Наталија Колева од Кочани

Да и помогнеме на нашата сограѓанка Наталија Колева 21 година кој на 29 октомври се здоби со тешки повреди при тешка сообраќајна незгода која се случи во Кочани. Таа по несреќата падна во кома моментално е во Државна болница во Скопје потребно е итно лекување во Италија. За нејзиниот транспорт …

Повеќе »

Апел за помош на Никола Докиќ

Животот на еден млад човек е во прашање. Да се обединиме, сите заедно, да помогнеме Никола да ги доживее сите животни радости здрав! Дваесет и седум годишниот Никола Докиќ боледува од Хочинг лимфон, кој му е дијагностициран во 2007 година. Неопходна му е терапија која што ќе го држи во живот …

Повеќе »

Апел за помош на семејството Коцеви од Штип

Семејството на триесет и три годишниот Сашко Коцев од штипско Ново Село кој пред неколку дена загина во сообраќајна несреќа во Шпанија, Валенсија тешката финансиска состојба  ги натера да упатат  апел до сите хумани граѓани, институции и организации да донираат на 077 143 600, каде цената на донацијата е 100 …

Повеќе »