CIVITAS

Author : Виктор Вукановски

10 Posts - 0 Comments
Македонија Свет

Амбициозниот Кортекс во мисија на светска музичка кариера! (ВИДЕО)

Станува збор за млад надежен диџеј и продуцент кој има неколку фестивалски настапи во Хрватска и Македонија, настапи на Legovec Land, а се најде и
Магазин Македонија

Музички “земјотрес” во интрепретација на Дејви Коцев! (ВИДЕО)

Новата година означува и нови почетоци. Чекорејќи по овој пат, штипјанецот Дејви Коцев, овој месец ја почести својата публика со преработка на песната “Samo se
Избор на уредникот Магазин

Само Тони и Две Жени ја стартуваа мисијата – “Ширам љубов”

Атрактивниот бенд “Само Тони и две жени” оваа 2019-та ја започна со нов сингл именуван – “Ширам љубов”. Во период кога можеби повеќето од нас
Живот Занимливости

Кафе Бар Легаси овој петок епицентар на најголемата музичка треска во градот!

Кафе Бар Легаси овој петок ја стартува летната сезона со еуфоричен настап преку музичкиот сет на DJ Kortexx . Станува збор за млад надежен диџеј
Магазин Македонија

Штипјаните Тасев и Манев ги здружија силите со Анастасија за „Without You“

Штипските диџеи и продуценти Славче Тасев и Бобан Манев неодамна го објавија видеото за својот нов сингл насловен „Without You“, во кој гостува талентираната пејачка
Живот Македонија

Овој викенд – Блу Бенд најавува музички оган и спектакуларна саботна вечер во Џет Кафе!

Овој викенд Џет Кафе го претставува препознатливиот Блу Бенд составен од пет музички образовни момци, уметници кои каде и да се појават предизвикуваат внимание, расположение
Вести Инспиративно Македонија

Роденденска прослава со најчесто заборавените!

Живееме во време на лудост и крутост. Критериумите на вредност се изобличени и минимизирани од секој аспект на нашето секојдневие. Подарувањето насмевка , љубов и
Вести Македонија

САБА – МЕСТО ЗА НАЈДОБРИТЕ УЧЕНИЦИ: Од оваа година со големи ексклузувни поволности во Штип !!!

[sociallocker]Бидејќи средното образование е клучниот момент за вистиснки да го изгради својот интелектуален живот една млада личност во време на глобален пазар на работна сила,
Занимливости Магазин

Лејди Гага пристигна во Белград !

Aмериканската пејачка Лејди Гага се наоѓа во Белград, а својата прва ноќ во српската престолнина ја поминала во стриптиз бар. Како што пишуваат српските магазини,