Почетна / Виктор Вукановски

Виктор Вукановски

Амбициозниот Кортекс во мисија на светска музичка кариера! (ВИДЕО)

Станува збор за млад надежен диџеј и продуцент кој има неколку фестивалски настапи во Хрватска и Македонија, настапи на Legovec Land, а се најде и во улога на пред диџеј во изминатово лето на Ohrid Calling, фестивал на кој настапуваа реномираните Аfrojack и Hardwell. За сите кои сакаат да го …

Повеќе »

Музички “земјотрес” во интрепретација на Дејви Коцев! (ВИДЕО)

Новата година означува и нови почетоци. Чекорејќи по овој пат, штипјанецот Дејви Коцев, овој месец ја почести својата публика со преработка на песната “Samo se nocas pojavi”, чија оригинална интепретација припаѓа на Магла Бенд. Во поинаков аранжман и начин на изведба, Дејви Коцев остави свој автентичен белег за оваа песна. …

Повеќе »

Само Тони и Две Жени ја стартуваа мисијата – “Ширам љубов”

Атрактивниот бенд “Само Тони и две жени” оваа 2019-та ја започна со нов сингл именуван – “Ширам љубов”. Во период кога можеби повеќето од нас ја забораваат суштината на љубовта, бендот не потсетува за нејзината потреба и значење. Во интерпретација на Тина Стојанова, текст и музика на Марија Докузова, а …

Повеќе »

Горан Ангелов: Модата поминува, стилот е вечен

Модниот стил иако не е пресуден фактор во животот, сепак емитува сигнали на околината за тоа кои сме, што сакаме, кои се нашите желби и очекувања. Првобитниот впечаток кој за многумина е важен, се формира благодарение на индивидуалниот моден вкус. Позитивната порака се испраќа секогаш кога знаеме добро да ги …

Повеќе »

Кафе Бар Легаси овој петок епицентар на најголемата музичка треска во градот!

Кафе Бар Легаси овој петок ја стартува летната сезона со еуфоричен настап преку музичкиот сет на DJ Kortexx . Станува збор за млад надежен диџеј и продуцент кој има неколку фестивалски настапи во Хрватска и Македонија, настапи на Legovec Land, а се најде и во улога на пред диџеј во …

Повеќе »

Штипјаните Тасев и Манев ги здружија силите со Анастасија за „Without You“

Штипските диџеи и продуценти Славче Тасев и Бобан Манев неодамна го објавија видеото за својот нов сингл насловен „Without You“, во кој гостува талентираната пејачка Анастасија Аврамовска, за македонската публика позната по учеството во „Кастинг талент шоу“ и првиот македонски мјузикл „Тајно моја“. \ Младите таленти се одлично освежување на …

Повеќе »

Овој викенд – Блу Бенд најавува музички оган и спектакуларна саботна вечер во Џет Кафе!

Овој викенд Џет Кафе го претставува препознатливиот Блу Бенд составен од пет музички образовни момци, уметници кои каде и да се појават предизвикуваат внимание, расположение и насмевка кај секој присутен. Во оваа претстојна саботна вечер, Џет Кафе има резервирано место за сите кои музиката ја перцепираат како живот, а животот …

Повеќе »

Роденденска прослава со најчесто заборавените!

Живееме во време на лудост и крутост. Критериумите на вредност се изобличени и минимизирани од секој аспект на нашето секојдневие. Подарувањето насмевка , љубов и кажувањето топол збор веќе се во заборав. Истите ги имаме едниствено во бледа слика под нашето небо низ проекциите на филмското платно и некоја сказна …

Повеќе »

САБА – МЕСТО ЗА НАЈДОБРИТЕ УЧЕНИЦИ: Од оваа година со големи ексклузувни поволности во Штип !!!

[sociallocker]Бидејќи средното образование е клучниот момент за вистиснки да го изгради својот интелектуален живот една млада личност во време на глобален пазар на работна сила, но и понатаму да се вклопи во високо образовниот систем, САБА е вистинското решение затоа. Средношколската Академија за Бизнис и Администрација,успешно ја заврши учебната 2014/2015 …

Повеќе »

Лејди Гага пристигна во Белград !

Aмериканската пејачка Лејди Гага се наоѓа во Белград, а својата прва ноќ во српската престолнина ја поминала во стриптиз бар. Како што пишуваат српските магазини, музичката ѕвезда и нејзино момче Тејлор Кини прво посетиле еден ресторан, каде што вечерале, а птотоа заминале на забава. Според медиумите Гага пристиганала со свој …

Повеќе »