Почетна / Дијана Јованова - Штип

Дијана Јованова - Штип

ДОЗНАЈТЕ ЗОШТО СВЕТОТ ПОЛУДЕ ПО ОВОЈ РЕЦЕПТ!

Сакате да имате совршен стомак, а притоа да не се откажете од омилената храна?! Потребна ви се само половина чаша вода и две состојки. Напитокот се консумира секое утро, а резултатот е воодушевувачки. Има решение и за вас – пробајте ја напивката од само три состојки, која со секојдневна употреба симнува …

Повеќе »

СОК ОД КРАСТАВИЦА – РЕШЕНИЕ ЗА МНОГУ ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМИ

Сокот од краставицата може да ви помогне при кожни болести како што се егзема и осип, помага при висок холестерол и крвен притисок, го олеснува варењето на храната… Сокот од краставица е моќен пијалок кој може да ви помогне многу лесно да ги надминете здравствените проблеми. Доколку имате проблем со …

Повеќе »

Нина Костовска стана првото лице со Даунов синдром кое дипломираше во Македонија!

Тетовката Нина Костовска, која стана позната од видеото „Како ќе реагирате ако ве служи фармацевтски техничар со Даунов синдром?“ вчера дипломираше на Државниот универзитет во Тетово на катедрата за македонски јазик и книжевност. Таа е првото лице со Даунов синдром во Македонија кое завршило високо образование. АлександарМатовски Цако, исто така …

Повеќе »

ЈАБОЛКОВ ОЦЕТ: ГИ ЧИСТИ СИНУСИТЕ И ГО ПОДОБРУВА ВАРЕЊЕТО НА ХРАНАТА

Јаболковиот оцет се смета како лек за многу болести. Конзумација на лажица до две на ден може да помогне во борбата со многу болести. Но важно е оцетот да биде органски. Еве кои се здравствените придобивки од јаболковиот оцет: Ги ублажува грчевите во стомакот и помага при дијареа – Измешајте …

Повеќе »

Најубавите изреки за децата и семејството

„Мажот никогаш не е поголем отколку кога ќе клекне и ќе му помогне на детето.“ – Абрахам Линколн „Сите среќни семејства личат едни на други, а секое несреќно семејство е несреќно на свој начин.“ – Лав Николајевич Толстој „Јас имам многу цвеќиња, но најубави цвеќиња се децата.“ – Оскар Вајлд „Детството личи на …

Повеќе »

10 најопасни последици од стресот

1. Поттикнува ширење на ракот Телото кое е постојано изложено на стрес е и помалку отпорно на канцерогените клетки, дури и кога прима лекови против рак. Канцерогените клетки опстануваат под влијание на адреналинот и кортизолот кои се лачат кога сте под поголем стрес. 2. Ја намалува масата на мозокот Стресните …

Повеќе »

ЛИМОН ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА НЕРВОЗА И МИГРЕНА

Сите болести доаѓаат од нервите. Изморен човек не може да работи ефикасно, не може целосо да ужива во одморот. Разнишаниот нервен систем предизвикува нервоза, несоница, мигрена, умор и главоболка. Сето ова може да биде ставено под контрола со помош на лимон. Лимонот содржи специјални супстанции кои дејствуваат смирувачки. Мигрената на …

Повеќе »

ПРИКАЗНА ЗА СИТЕ ТАТКОВЦИ ШТО ИМААТ ЌЕРКИ

Млад брачен пар решил да помине еден ден во тоатлна изолација. Двајцата се договориле да не отвораат никому и да не се јавуваат на телефонот, со цел да си посветат еден ден исклучиво на себе и своите страсти. Утрото ги разбудило ѕвончето, а низ шпионка виделе дека на вратата ѕвонат …

Повеќе »

ЧУДОТВОРЕН НАПИТОК

Денес ви претставуваме чудотворен напиток кој ќе ви помогне побрзо да ги согорите калориите, а се приготвува за буквално 2 минути! Сè ќе ви биде јасно кога ќе ви кажеме дека се состои од најголемиот борец против целулитот – цитронот! Состојки: Еден голем зрел цитрон Мед Подготовка: Ладниот цитрон пресечете го …

Повеќе »