Почетна / Вести / ЦЕЦА НА ПАСТРАМАЛИЈАДА ВО ШТИП

ЦЕЦА НА ПАСТРАМАЛИЈАДА ВО ШТИП

Неколку години по ред па така и оваа 2015 година во Штип ќе се одржи таканаречениот фестивал на пастрамалии, односно Пастрамалијада 2015 година. Уште само две недели до самиот почеток, а веќе се одвиваат и последните подготовки за овој настан што долго ќе се памети. Локацијата е иста од минатите години, а штипјани се подготвени за ги пречекат сите гости што ќе бидат присутни на овој настан. Локалите, кафичите, кафаните и рестораните подготвени за пастрамалијада 2015 година. Најавени се луди журки до раните ноќни часови. За присутните ќе се погрижат балканските ѕвезди Светлана Ражнатовиќ-Цеца, Саша Ковачевиќ, Рибина Чорба, а од македонската естрада Калиопи. Ве очекуваме и вас на пастрамалијада во Штип. Оваа година пастрамалијадата ќе се одржи од 18 до 20 септември.

За Милан Андонов - Штип

Можеби ќе ве интересира

За сите кои се подготвени да го почуствуваат легендарниот глас на Здравко Чолиќ

 Балканската музичка ѕвезда, Здравко Чолиќ,  повторно во Скопје, каде со нетрпение чека да ја исполни Национална арена Филип …