Почетна / Здравје / НАПИТОК КОЈ ЗАМЕНУВА 100 СТОМАЧНИ

НАПИТОК КОЈ ЗАМЕНУВА 100 СТОМАЧНИ

За подготoвка на овој волшебен напиток потребно е: 500 мл. бадемово млеко, 2 зрели банани, 2 лажици несолен путер, малку бадемово или кокосово масло, 2 лажици кисела павлака и едно морско оревче. Потоа сите состојки ставете ги во блендер и и добро изблендирајте ги. Кога смесата добро ќе се соедини може веднаш да се испие. Доколку не сакате веднаш да ја испиете можете да ја чувате во фрижидер максимум до 2 часа. Овој природен напиток помага во топењето на маснотиите.  Доколку редовно вежбате со овој напиток ќе го засилите ефектот на согорување на мастите. Пробајте – ефикасно делува.

За Милан Андонов - Штип

Можеби ќе ве интересира

Подобрување на имунитетот на децата

Денешните деца се жртви на лошата исхрана со многу масти,газирани пијалоци,слатки, а сето ова води …