Почетна / Здравје / Мелем за болката во зглобовите!!!!

Мелем за болката во зглобовите!!!!

За припрема на природен мелем кој ќе ве ослободи од болките во зглобовите ви е потребно само:

-мед

-сенф

-сол

-сода бикарбона

Припрема:

Измешајте по една лажичка од сите состојки, мешајте додека не добиете хомогена смеса. Мелемот ставете го во празна амбалажа и чувајте го во фрижидерот.

Примена:

Доколку имате осетлива кожа нанесете малку на кожата па замотајте со најлонска ќеса а одозгоре со волнен шал за проба нека отстои 2 часа. Доколку нема реакција нанесувајте го 4 – 5 вечери по ред пред спиење да отстои преку целата вечер. Постапката е иста намачкајте па ставете ќеса па одозгора волнен шал.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За Мартин Ѓорѓиев - Штип

Можеби ќе ве интересира

Лек против инфекции: Природен антибиотик

Формулата потекнува уште од средновековна Европа и делува како антибиотик. Овој лек има силна антивирусна …