Почетна / Живот / Лек кој лечува над 50 болести – овој чај ве чисти од сите отрови

Лек кој лечува над 50 болести – овој чај ве чисти од сите отрови

Овој чај помага во спречување на опасни инфекции, тумори …

голема лажица ѓумбир

голема лажица цимет

1/6 лажици куркума

500 мл вода

Измешајте ги сите состојки и прелијте ги со 500 мл вода. Измешајте ги добро и пијте од ова два пати на ден. Најдобро е наутро и навечер.

За Дијана Јованова - Штип

Можеби ќе ве интересира

За 7 дена изгубете 3 килограми без напор и вежбање

Ако се држите до овие правила за кратко време и без многу напор ќе постигнете …