Почетна / Живот / За 7 дена изгубете 3 килограми без напор и вежбање

За 7 дена изгубете 3 килограми без напор и вежбање

Ако се држите до овие правила за кратко време и без многу напор ќе постигнете одлични резултати и ќе изгледате феноменално за кратко време.

Пред секој оброк по две чаши вода

Таквата количина на вода пред секое јадење го забрзува метаболизмот и храната правилно ќе се преработи.

Науто напијте се малку млака вода со лимон и мед за детоксикација.

Кефир(јогурт) и семки

Конзумирајте кефир со лелнено семаза цистење на цревата и помага за согорување на мастите.

Грејпфрут и

Јадете пооловина грејпфруст пред главниот оброк за поефикасно согорување на мастите.

Напиток од цимет и воа.

200 милилитри вода ставете да џзоврие, ставете ја во шоља и досадете половина лажица цимет. Кога ќе се олади додадете и мед  па испијте ја пред спиење, половина а нареднаа половина наредното утро.

Движете се , така ќе ја забрзате циркулацијата.

За Мартин Ѓорѓиев - Штип

Можеби ќе ве интересира

Заштита од убод на пчела

За повеќето луѓе убодот од пчела предизвикува само привремена болка и иритација на местото каде …