Почетна / Живот / ВЕ БОЛАТ НОЗЕТЕ ПО НАПОРНИОТ ДЕН? ОВАА БИЛКА Е ВИСТИНСКИОТ ЛЕК ЗА ВАС

ВЕ БОЛАТ НОЗЕТЕ ПО НАПОРНИОТ ДЕН? ОВАА БИЛКА Е ВИСТИНСКИОТ ЛЕК ЗА ВАС

Отекувањето на нозете може да биде од повеќе причини: топло време, проблеми со крвни садови, послаба работа на бубрези, бременост, срцева инсуфиенција, хормонски дисбаланс.

Овој проблем не треба да го игнорирате, а најдобро е веднаш да се консултирате со лекар, за да се утврди причината за отекувањето на нозете.

Народната медицина располага со широка палета на различни средства против отоци, но најефикасен од нив е магдоносот, кој најдобро ја исфрла течноста од организмот.

За напитокот ви е потребно свеж магдонос.

Начин на подготовка: Добро исплакнете го и изблендирајте го целиот магдонос. Ставете го во термос и прелијте го со 500мл зовриена вода. Оставете го да отстои во текот на ноќта. Тоа е доза за еден ден.

Овој напиток  се пие последователни 2 дена. Потоа направете пауза од 3 дена и повторете го истото во два дена.

Навистина ќе забележите значително намалување на отокот во нозете и лесно ќе можете да ги облечете вашите омилени чевли!

За Дијана Јованова - Штип

Можеби ќе ве интересира

За 7 дена изгубете 3 килограми без напор и вежбање

Ако се држите до овие правила за кратко време и без многу напор ќе постигнете …