Почетна / Вести / АМАДЕУС БЕНД ЈА ОТВАРААТ ЛЕТНАТА СЕЗОНА ВО ПРИЛЕП

АМАДЕУС БЕНД ЈА ОТВАРААТ ЛЕТНАТА СЕЗОНА ВО ПРИЛЕП

За прв пат во градот под Марковите кули гостуваат „Амадеус бенд“. Со овој концерт во Прилеп се отвара летната сезона на градскиот базен. Влезниците веќе се пуштени во продажба по цена од 150 денари, и може да се набават од повеќе локации во градот. Ве очекуваме на 12 јуни на градскиот базен „Маркови кули“ со почеток во 21:00 часот. Се најавува добра журка.

РЕЗЕРВАЦИЈА НА МАСА – 075 371689
ПАКЕТИ
SMIRNOFF + 4 ВЛЕЗНИЦИ + МАСА = = 3500 денари
JOHNNIE WALKER RED LABEL + 6 ВЛЕЗНИЦИ + МАСА = = 5000 денари
JACK DANIELS + 6 ВЛЕЗНИЦИ + МАСА = = 5500 денари.

ЗА ЗАГРЕВАЊЕ НА СПЕКТАКУЛАРНИОТ КОНЦЕРТ И ПРЕДГРУПА НА АМАДЕУС БЕНД ЌЕ СЕ ПОГРИЖАТ APOLLO BAND Вузески Христијан Александар Талески Мартин  и Стојаноски.

За Милан Андонов - Штип

Можеби ќе ве интересира

За сите кои се подготвени да го почуствуваат легендарниот глас на Здравко Чолиќ

 Балканската музичка ѕвезда, Здравко Чолиќ,  повторно во Скопје, каде со нетрпение чека да ја исполни Национална арена Филип …